Preventivní program Osobní hygiena

Za spolupráce s Regionálním centrem podpory zdraví pro Pardubický kraj se pro žáky II. stupně ZŠ a žáky praktických tříd uskutečnily dva výukové programy.

Nejprve to byla „Osobní hygiena“. Cílem programu bylo seznámit žáky se správnou hygienou rukou, nohou a celého těla včetně vlasů a nehtů. Dívky a chlapci si osvojili správnou techniku mytí rukou, kterou poté ověřovali pomocí UV lampy, kdy po aplikaci pudru svítí na rukou nečistoty. Správná péče o vlasy byla doplněna zásadami prevence nákazy vší dětskou včetně možností jejího odstranění.

Žáci byli rovněž informováni o významu udržování čistého oblečení, obuvi a ložního prádla. Prostřednictvím názorných obrazových matriálů a pomůcek byl žákům představen význam dodržování osobní hygieny jako prevence mnoha nemocí a její kladný přínos pro mezilidské vztahy.

Mgr. Pavla Bišková