Preventivní program „Prevence úrazů“ v ZŠ VI. (6. 7., 8., 9.)

Jak se máme chovat v dopravě, abychom předešli možným úrazům, to už víme. Nebezpečí poškození našeho zdraví však číhá i doma, ve škole, na akcích s přáteli, atd. A někdy to můžeme být pouze my, kdo tím, jak se v dané chvíli zachová, může rozhodnout o životě někoho jiného. Právě proto jsme si v rámci tohoto programu zopakovali zásady resuscitace, používání mobilního defibrilátoru, přivolání rychlé záchranné služby, či správnou komunikaci s dispečinkem záchranky, pokud si nevíme rady při pomoci druhým. Nicméně, doufáme, že se nikdy nedostaneme do situace, kdy získané znalosti budeme muset použít, nebo ji kvůli nám bude muset použít někdo druhý.

Mgr. Andrea Suchá