Preventivní program „Sexuální výchova“ v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Tématem této přednášky, jak už nadpis napovídá, byly otázky, které se týkají sexu a sexuálního života. Vědomí, že jsme to pouze my sami, kdo je zodpovědný za to, jaký bude. A tak jsme si znovu připomněli, jaké nebezpečí nám může hrozit v případě nechráněného sexuálního styku. Že nechtěné těhotenství sice lze řešit interupcí, ale i ta může být pro zdraví ženy rizikem. A že ne každý způsob antikoncepce je ochranou proti pohlavním nemocem. A tak si žáci vyzkoušeli, jak správně nasadit kondom, jak se vyvíjí plod v děloze, jaké existují pohlavní choroby, jak se projevují a jak léčí a spoustu dalších informací.

Mgr. Andrea Suchá