Preventivní program Zdravá strava

Cílem programu bylo zavést do výživy našich žáků základní principy správné výživy, tedy pravidelnost, pestrost a přiměřenost. Dívky a chlapci se během přednášky seznámili se zásadami zdravého stravování. Prostřednictvím praktických cvičení s maketami základních potravin si vyzkoušeli sestavit vhodný jídelníček dle „potravinové pyramidy“. Pochopili nejen význam pestré a vyvážené stravy, to znamená, že konzumují pestrou paletu potravin z různých potravinových skupin se zaměřením na čerstvé a co nejméně průmyslově upravené potraviny, ale i pravidelnost ve stravování a správný pitný režim. Vyvážený jídelníček a vhodný pitný režim je spolu s pohybem základním pilířem péče o naše zdraví.

Mgr. Pavla Bišková