Preventivní program Zdravý úsměv

Ani v březnu jsme nezaháleli a zaměřili se na prevenci. Ta byla tentokrát věnována zubnímu zdraví starších žáků. Opět jsme si připomněli anatomii i význam zubů, představili si pomůcky na zubní hygienu a jejich správné používání. Hlavním cílem však bylo osvojit si preventivní triádu zahrnující: hygienu dutiny ústní, snížení frekvence příjmu sacharidových složek potravy, pravidelné návštěvy zubního lékaře. Prostor a diskusi jsme věnovali i rizikům kouření a jejich vlivu na kvalitu chrupu. Na závěr programu jsme si osvojené poznatky společně prověřili v krátkém testu.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena