Projekt Finanční gramotnost v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Cílem tohoto projektu je rozvíjet finanční gramotnost žáků, připravit je na praktický život. My jsme se tento cíl snažili naplnit pomocí nejrůznějších metod. Po seznámení s průběhem PD jsme si vysvětlili formou brainstormingu termín „finanční gramotnost“.  Při práci na interaktivní tabuli a s internetem se seznámili s českou i zahraniční měnou a dozvěděli se více o osobnostech z našich bankovek. Při skupinové práci jsme vytvářeli myšlenkové mapy k pojmům „peníze“ a „rozpočet“. Diskutovali o zbytných a nezbytných výdajích, vypočítali náklady na „třídní sraz“ a pomocí pracovních listů se pokusili sestavit základní rodinný rozpočet. Své výsledky jsme vzájemně odprezentovali  a diskutovali o nich. A na závěr si celý průběh PD i naši práci zhodnotili.

Mgr. Andrea Suchá