Projekt „Netradiční čtyřboj“ se představuje

V minulém školním roce byly z důvodu pandemických opatření značně omezeny sportovní aktivity nejen v rámci hodin tělesné výchovy, ale i během volnočasových sportovních aktivit. Abychom se opět „rozhýbali“, podpořili své zdraví a užili si pohyb spolu s kamarády, vznikl na naší škole projekt „Netradiční čtyřboj“.

Projekt je složený ze čtyř modifikovaných sportovních disciplín tak, aby jej mohli plnit všichni žáci naší školy. Jednotlivé disciplíny: Zlatý skokan, Zlatá raketa, Zlatý rychlík a Zlatý silák, jsou žákům zprostředkovány zábavnou formou pomocí básniček a obrázků. Žáci si budou moci skoky, běhy, hody i přetahy trénovat nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i během školních sportovních kroužků. Vyučující vždy po ukončení tréninku zaznamená naměřený čas, vzdálenost a výkon jednotlivého žáka do připravené tabulky v tréninkovém deníku. Na základě výkonů pak sestaví družstvo, které se účastní Vánočního finále netradičních čtyřboje a bude soutěžit o hodnotné ceny.

Cílem tohoto společného sportování je nejen zlepšit svoji fyzickou zdatnost a vyzkoušet si něco nového, ale i oživit hodiny tělesné výchovy, podpořit soutěžního ducha a vzájemné kamarádství.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena