Projektový den DEN ZEMĚ PT ZŠ

Podstatou projektu bylo aktivním a tvořivým způsobem získat poznatky o přírodě a důležitosti její ochrany.

Dnem Země je 24. duben 2023. Připravila jsem si pro děti různorodé aktivity.

A co všechno si děti vyzkoušely?

·                  „Naše Země je zahlcena odpadem. Poznej druh odpadu, a pak „vyhoď“  do správné odpadové nádoby.

·                  Zahraj si Bingo – třídění odpadu.

·                  Zahraj si pexeso – třídění odpadu.

·                  Jaký je podíl vody a souše – mapa, ukázka jednotlivých světadílů, oceánů.

·                  Demonstrační obrázky, co je dobré a špatné pro přírodu.

·                  Nakresli naši planetu a vystřihni obrázky, které jsou dobré pro naši planetu.

Na závěr jsme šli na vycházku, prohlédnout si kontejnery v okolí školy a v praxi zjistit, jak se odpady třídí.

Mgr. Zdeňka Kolmanová