Projektový den k PT MKV ve třídě ZŠS III

Dne 7. 6. 2019 proběhl v naší třídě projektový den k průřezovému tématu „Multikulturní výchova“. Povídali jsme si o rozdílném způsobu života lidí na naší planetě Zemi. Vyplnili jsme si zábavný test a vymalovali obrázky lidí z různých částí světa. Nakonec jsme se zúčastnili besedy o Mongolsku, protože k nám do přípravné třídy chodí děti z této vzdálené země. Dozvěděli jsme se o jejich životě spoustu zajímavostí, ochutnali jsme jejich tradiční dobroty a podívali se na vystoupení mongolských dětí, které nám zazpívaly, zatančily a chlapci nám předvedli ukázku tradičních bojových umění. Bylo to vše moc zajímavé a pěkné.

Žáci ZŠS III. a Mgr. Alena Hořínková