Projektový den Výchova k práci a zaměstnanosti v praktické škole dvouleté

Tento projektový den jsme ve třídách praktické škole dvouleté pojali představením si pestré škály povoláním na českém trhu práce. Zhlédli jsme různé videoukázky povolání, diskutovali o nich, hodnotili je a popisovali své možnosti práce. Následně jsme prezentovali vlastní pracovní zkušenosti. Uváděli jsme příklady ze školní praxe v Kosatci a Pohance, kam v rámci pracovního vyučování někteří z nás dochází. Nebo popisovali své zkušenosti s úklidovými pracemi, údržbou prádla, nákupy, vařením a dalším. Celý projektový den jsme zakončili zamyšlením, co chceme po ukončení školy dělat.

Mgr. Petra Svašková