PROJEKTOVÝ DEN k průřezovému tématu MEDIÁLNÍ VÝCHOVA ZŠ VII. (6., 7., 8., 9.)

Dne 21. 2. proběhl „Projektový den k průřezovému tématu Mediální výchova“ a my se v naší třídě v rámci tohoto projektu zaměřili na reklamu. Formou brainstormingu jsme diskutovali nad pojmy, které nás v souvislosti s tématem napadly a které jsme napsali na tabuli. Při didaktické hře jsme doplňovali známé reklamní slogany, shlédli několik reklam a vyjadřovali své názory na jejich význam a pravdivost. Při práci s pracovním listem jsme si vysvětlili pojem klamavá reklama. Na závěr jsme se rozdělili do dvou skupin. Úkolem první skupiny bylo zinscenovat reklamní televizní spot na prezentaci vybraného výrobku. Úkolem skupiny druhé bylo vytvoření reklamního letáku a zinscenování reklamní nabídkové akce. Následně proběhla prezentace splnění úkolů a zhodnocení nejen jich, ale i celého projektového dne. A odvedli jsme dobrou práci. Vyjádřeno známkou - PD dopadl na 1!!!

Mgr, Andrea Suchá