PROJEKTOVÝ DEN K PT EVVO V ZŠ VII. (7., 8., 9.)

Tradičně v dubnu, 22. 4. 2021, proběhl v naší třídě projektový den k průřezovému tématu environmentální výchova v rámci Dne Země.

Témata EVVO jsou nám blízká, zabýváme se jimi v mnoha předmětech, ale také sami k nim  máme blízko. Na začátku jsme diskutovali o přírodě a vztahu člověka k ní. Na internetu jsme vyhledávali CHKO a CHKÚ v Pardubickém kraji a žáci byli často překvapeni, že některá z těchto chráněných míst znají či je navštívili. Naplánovali jsme si i výlet do národní přírodní rezervace Bohdanečské rybníky.

Po diskuzi o nutnosti ochrany přírody jsme se, řádně vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky, vydali do blízkého okolí školy a uklízeli odpadky poblíž Haldy a Velkého Jezera. Sami žáci byli znechuceni tím, jak jsou lidé ke svému okolí nevšímaví. Zároveň jsme mapovali i širší okolí školy s ohledem na vyskytující se ekosystémy.

Z hodnocení projektového dne žáky vyplynulo, že je projekt bavil, zajímal a přinesl jim i nové poznatky.

Mgr. Irena Bláhovcová

tn_obrazek_12824.jpeg