Projektový den k PT EVVO v ZŠ VII. (7., 9.)

Letos jsme se při PD zaměřili na ekologii, ochranu přírody a třídění odpadů. Nejprve jsme zhlédli několik dokumentů a následně diskutovali o tom, co to vlastně ekologie je, jakým způsobem mohou lidé chránit životní prostředí a napravit tak škody, které sami napáchali. Ve druhé hodině jsme vyplňovali pracovní listy nejen k tomuto tématu, ale zaměřili jsme se i na správné třídění, likvidaci a recyklaci odpadu. Během třetí hodiny jsme si ve třídě vytvořili improvizovanou skládku a odpadky třídili do jednotlivých kontejnerů. Rovněž jsme zpracovali myšlenkovou mapu na téma ekologie. V poslední hodině jsme se vyzbrojeni rukavicemi a igelitovými pytli vypravili vyčistit od odpadků okolí naší školy. A krásnou odměnou nám bylo poděkování jedné z obyvatelek sousedních domů.

Mgr. Andrea Suchá