Projektový den k PT Finanční gramotnost v ZŠ VI.(6.,8.)

Úvodním tématem projektu k finanční gramotnosti byla tvorba měsíčního rodinného rozpočtu ve skupinách. Každá skupina posléze prezentovala svoji práci. Poté jsme hovořili pomocí pracovních listů o bankách, o platebních transakcích, platebních kartách. Shlédli jsme také video Koruna česká, dozvěděli jsme se o historii  a podobě jednotlivých bankovek. V závěru projektu jsme manipulovali s penězi, sestavovali ve skupinách nákup pro rodinu na víkend, počítali jsme výdaje rodiny dle aktuálních cen v letácích jednotlivých obchodů.

Mgr. Milena Vašíčková