Projektový den k PT Finanční gramotnost v ZŠ VII. (7., 9.)

Cílem tohoto projektu je rozvíjet finanční gramotnost žáků, připravit je na praktický život. My jsme se tento cíl snažili naplnit pomocí nejrůznějších metod. Po seznámení s průběhem PD jsme si vysvětlili termín „finanční gramotnost a vytvořili myšlenkovou mapu. Prostřednictvím křížovek, přesmyček a pexesa jsme se seznámili s novými pojmy a definicemi z oboru finančnictví, které jsme si v konečné fázi projektu vepsali do „Stromu poznání“. V hodině angličtiny jsme si osvojili nová slovíčka a fráze a nacvičili si rozhovor pro modelovou situaci „Nákup oblečení v anglickém obchodě“. V dalších hodinách jsme pak vyplňovali pracovní listy a trávili čas nad rodinným rozpočtem, zbytnými a nezbytnými výdaji, žebříčkem hodnot a hmotných i nehmotných statků, důležitých pro náš život. Své výsledky jsme vzájemně odprezentovali  a diskutovali o nich. A na závěr jsme si celý průběh PD i naši práci zhodnotili.

Mgr. Andrea Suchá