PROJEKTOVÝ DEN K PT MEDIÁLNÍ VÝCHOVA V ZŠ VII. (7., 8., 9.)

26. února 2021 proběhl v naší třídě projektový den k průřezovému tématu mediální výchova.

Žáci diskutovali o tom, jak získáváme zprávy o dění ve světě i v naší zemi, kraji či městě. Zabývali jsme se důvěryhodností médií, učili se, jak si ověřit pravdivost zprávy.

Ve skupinách pak žáci vypracovali pracovní list o reklamě, vytvořili reklamu na daný výrobek, svoji práci odprezentovali ostatním. Na závěr jsme ohodnotili projektový den, který se žákům líbil a přinesl jim nové poznatky.

Mgr. Irena Bláhovcová