Projektový den k PT Mediální výchova v ZŠ VII. (7., 9.)

Dne 17. 2. proběhl v naší třídě PD - Mediální výchova. Projekt jsme si rozdělili .do čtyř celků. Během prvního, „Mluvit a naslouchat“, jsme si v rámci diskuze vysvětlili, s jakými médii se v životě setkáváme, jaký je jejich význam, přínos, ale i nevýhody. Při hře „Výměna identity“ jsme si uvědomili, jak se může změnit obsah informací při přenosu mezi lidmi. Při „Rétorickém cvičení“ jsme měli minutu plynně mluvit na zvolené téma. Ve druhém celku „Psát a číst, i mezi řádky“ jsme si vyzkoušeli několika způsoby jednoduché tvůrčí psaní, a také si zahráli na redaktory, tvořící úvodní stránku časopisu. Třetí celek, „Analýza informací a práce s reklamou“, byl zaměřen na reklamu a klamavou reklamu formou pracovních listů a diskuze nad zhlédnutými reklamními spoty. Poslední celek „Prezentace výsledků činností“ byl věnován přípravě reklamní prezentace na nefunkční výrobek s cílem přesvědčit kupujícího. Dále na tvorbu myšlenkové mapy k informacím, které jsme během PD získali. A nechybělo ani závěrečné hodnocení a sebehodnocení.

Mgr. Andrea Suchá