Projektový den k PT MKV u včeliček

Dne 2.6.2023 v naší třídě proběhl projekt s názvem multikulturní výchova. Zaměřili jsme se na etnické Indiány. Shlédli jsme pohádku Bob & Bobek, kteří navštívili kmen Indiánů a pomohli jim stavět týpí, ve kterém Indiáni bydleli. Týpí vyráběli z dlouhých tyčí a bizoní kůže. Celý dnem nás provázela Indiánská bojovka. Zatančili jsme si indiánský tanec, vyrobili jsme si krásné indiánské čelenky, zkusili jsme si postavit totem, na který Indiáni vyřezávali historii kmene, a proto byl pro ně velice důležitý.

Jelikož Indiáni často lovili bizony, pokusili jsme se venku najít stopy různých druhů zvířat. Po stopování jsme se šli za odměnu pohoupat do indiánské houpací sítě.

Bc. Eliška Baranjová