PROJEKTOVÝ DEN K PT MKV V ZŠ VII. (7., 8., 9.)

15. června 2021 proběhl v naší třídě projektový den k průřezovému tématu multikulturní výchova.

Náš projektový den k multikulturní výchově jsme zahájili diskuzí na téma, co je to kultura a multikultura, společně jsme hledali srozumitelné definice těchto pojmů.

Naše další činnost se odvíjela od práce s básní R. Malého „Děti“, kdy žáci diskutovali ve skupinách o významu básně, vypracovávali samostatně pracovní listy, společně tvořili novou báseň, doplňovali text další básně autora. Tato tvořivá práce žáky zaujala.

Ve druhé části jsme pracovali s článkem Jiřího Žáčka „Národ“, žáci samostatně vypracovali pracovní list.

V závěru projektového dne jsme si vybírali sousedy, se kterými bychom chtěli bydlet, diskutovali o předsudcích a jejich škodlivosti.

Pak jsme zhodnotili náš projektový den jako velmi zdařilý.

Mgr. Irena Bláhovcová