Projektový den k PT MKV v ZŠS III

V pátek 18. 5. se i naše třída zúčastnila projektového dne zaměřeného na multikulturní výchovu. Nejprve jsme si přečetli zajímavý příběh o dětech a povídali jsme si o tom, že nemůžeme lidi hodnotit jen podle toho, jak na nás působí na první pohled. Pak jsme pečlivě vybarvili omalovánky, na kterých byli příslušníci různých národů. Na zbytek dne jsme se pak vypravili na Pernštýnské náměstí, kde se konal „Multikulturní jarmark“. Viděli jsme ukázky různých tradičních výrobků a jídel z různých zemí, ale nejvíce se nám líbila pestrá taneční a pěvecká vystoupení.

Mgr. Martina Tomková