Projektový den k PT Multikulturní výchova v ZŠ VII. (7., 9.)

Letošní projektový den jsme pojali trošku jinak, než jindy. Ne v globálním měřítku všech ras, ale zaměřili jsme se na Romy a jejich kulturu. Zhlédli jsme několik dokumentů o původu a historii Romů. Vyprávěli si o tom, jak funguje romská rodina, jaká je její hierarchie a význam. Seznámili jsme se s romskými tradicemi a zjišťovali, v čem se liší od majoritní společnosti naší země. Poslouchali romské písně a hudbu, tančili a zpívali. Ochutnali jsme i tradiční a oblíbená romská jídla „Šingu“ – sladký moučník s kakaem a „Holubky“ – zelné závitky, plněné mletým masem s rýží. A na závěr si pustili film „Cikáni jdou do nebe“. Byl to krásný a příjemný den.

Mgr. Andrea Suchá