Projektový den k PT OSV v ZŠ VII. (7., 9.)

Vztahy, komunikace, spolupráce…to jsou témata, kterými se obvykle v naší třídě při tomto PD zabýváme. Letos jsme se ale zaměřili na naše vnímání sebe sama. Toho, čeho si sami na sobě vážíme, co si myslíme, že je na nás dobrého, co umíme nejlépe. A také, jak bychom si přáli, aby nás vnímali druzí. Formou brainstormingu jsme si vyjasnili, co je to sebereflexe. Zkusili jsme si vytvořit osobní profil svých kladných vlastností, přání, toho, co bychom na sobě chtěli změnit, apod. Společně jsme se zamýšleli nad dobrými i špatnými vlastnostmi a hodnotovým žebříčkem. A také jsme při aktivitě „Můj ostrov“ přemýšleli nad tím, co je pro přežití člověka opravdu důležité. Byl to fajn den, a co jsme chtěli, to se nám i povedlo.

Mgr. Andrea Suchá