Projektový den k PT Výchova demokratického občana v ZŠ VI. (6.,8.)

V třídním projektu k PT VDO jsme si připomněli vznik československého státu, osobnost T. G. Masaryka. Diskutovali jsme nad pojmy demokracie a její principy. Šesťáci se nově dozvěděli o existenci Úmluvy o právech dítěte. Hovořili jsme také o povinnostech dětí a o hranici práva. Dopoledne jsme zvolili zástupce třídy do školního parlamentu, stal se jím Josef Horváth. Ten se také zúčastnil prvního zasedání pod vedením p. uč. Metelky. Zopakovali jsme si státní symboly, výtvarně je ztvárnili, poslechli státní hymnu. Pracovali jsme s textem, třídili informace.

Mgr. Milena Vašíčková