Projektový den k PT Mediální výchova v ZŠ II

Na konci měsíce února se konala projektová výuka na téma mediální výchova. Nejprve jsme byli seznámeni s tím, co to vůbec jsou média. Povídali jsme si o různých reklamách v televizi, na co reklamy působí a jestli jsou pro nás přínosné. Také jsme si na tabuli nějaké televizní reklamy promítli a diskutovali jsme o nich. Následně jsme si jednu takovou reklamu sami vytvořili, konkrétně se jednalo o výrobu plakátku na brambůrky. Během tohoto dopoledne jsme průběžně fandili českým hokejistům, kteří zápasili na olympiádě proti Rusům. Dozvěděli jsme se, že i tímto způsobem vlastně sledujeme média. Dále jsme si povídali o našich oblíbených televizních seriálech, filmech a pohádkách. Náš nejoblíbenější pořad jsme si zkusili každý nakreslit. V závěru dopoledne jsme si prohlíželi a pročítali dětské časopisy, kde jsme vyhledávali různé formy reklamních sdělení. Také jsme si četli komiksy a zajímavé články. Shodli jsme se, že trávení času čtením časopisů je mnohem přínosnější, než sledování televize. Strávené dopoledne s mediální výchovou nás moc bavilo a bylo pro nás velkým přínosem.

Mgr. Martina Svatoňová