Projektový den metodika prevence 26. 1. 2018

Do preventivních programů, které škola pořádá, patří i Den metodika prevence. Žáci I. stupně a speciálních tříd společně s třídními učiteli vypracovávali preventivní dotazníky a pracovní listy. Z nich vyplynulo, že barva červená je pro žáky známkou agrese a barva zelená a modrá je pro ně barvou pozitivní.

Žáci II. stupně a praktické třídy vyplňovali dotazníky na téma návykové látky. Z odpovědí vyplynulo, že znalost této problematiky je na dobré úrovni. Taktéž vyplňovali dotazník „ Jak vnímám své pedagogy“. V tomto dotazníku převládalo pozitivní hodnocení. U většiny otázek žáci vyjádřili spokojenost s pedagogy, pouze v ojedinělých případech se žáci nedokázali vyjádřit.

Součástí tohoto dne byla též prezentace SKP centra. Pracovnice centra žákům přiblížily svoji práci, jejíž součástí je především prevence a pomoc lidem v krizových situacích.

Text a foto:    Mgr. Jan Metelka