Projektový den metodika prevence ''Šikana jinak''

Za podpory Pardubického kraje se v druhé polovině ledna uskutečnil projektový interaktivní den metodika prevence. Žáci měli možnost získat základní znalosti v oblasti sociálních sítí s přihlédnutím na své bezpečí. Hlavním záměrem projektu bylo vedení k odpovědnosti ve vztahu ke spolužákům a podněcování pozitivních vztahů. Tento den přispěl k vnímání života jako nejvyšší hodnoty, upevnil a osvojil vzorce chování žáka a posílil smysl pro jeho zodpovědnost. Projekt vycházel z minimálního preventivního programu, preventivní strategie školy a národní strategie primární prevence.

Naše škola se snaží významně snížit četnost i závažnost projevů šikany a kyberšikany mezi žáky nejen díky těmto projektům. Správné reagování v nenadálé situaci spojené s šikanou, kyberšikanou, kybergroomingem nebo například sextingem, je v dnešní době důležitým faktorem. Neméně závažnou problematikou je i uvědomění si situací mezi škádlením a šikanou.

Mgr. Jan Metelka