Smyslů plný den s bylinkami

29. 4. 2021 jsme s dětmi ve školní družině prožili krásný projektový den s názvem „Smyslů plný den s bylinkami“ ve spolupráci s paní Hanou Marií Tomáškovou, která se oborem bylinářství zabývá. Děti se zábavnou formou seznámily s bylinkami prostřednictvím vlastních smyslů. Činnosti byly věnovány vždy rozvoji některého z lidských smyslů, poznávání bylin a jejich využití v běžném životě. Svoje chuťové pohárky si děti ověřily při ochutnávce mátové limonády. Zrak využily při hrách pexesa a puzzlu nebo zdobení papírové tašky či malování záložky do knihy. Čich rozvíjely poznáváním vůní čerstvých bylin a při výrobě kouzelného škapulíře. Svoje uši děti zaměstnaly při poslechu pohádky „Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko a písničky „Čížečku, čížečku“. Nejvíce děti bavila příprava vlastní čajové směsi sušených bylin za pomoci paní Tomáškové, při které si procvičily svůj hmat. Závěrem každý účastník zhodnotil, jak se mu projekt líbil, obdržel diplom bylinkáře a malý dárek od paní Tomáškové jako vzpomínku na tento den.

tn_obrazek_12460.jpeg