Projektový den v ZŠ I. (1.,3.)

Ve čtvrtek 1. června proběhl ve škole projektový den věnovaný Multikulturní výchově a Mezinárodnímu dni dětí. Náplní našich činností bylo seznámení se s ostatními kulturami, jejich zvyky a životem. Seznámili jsme se, jak si hrají malé děti v různých částech Světa a jaké mají hračky. Povídali jsme si o tom, proč máme být všichni kamarádi a chovat se k sobě vždy pěkně, co všechno spojuje lidi na celém světě, přestože jsou z různých zemí a kultur, mají jinou barvu pleti i jiné zvyky. Svátek Mezinárodního dne dětí jsme oslavili opékáním špekáčků Na Špici a hrami na dětském hřišti společně s dětmi jiných ras.