Prosincová Výchova ke zdraví

Poslední měsíc v roce se v rámci VkZ uskutečnily hned tři zajímavé akce.

Tou první byla již tradiční Mikulášská nadílka, kdy se do postav čertů, Mikuláše a anděla na jedno dopoledne „převtělí“ kluci a holky z II. stupně ZŠ. Mikuláš se svojí početnou družinou postupně obchází celou školu. Někde pochválí více, jinde méně, ale sladká odměna se nakonec dostane na každého. A že mlsání může být i zdravé, dokazuje zájem dětí o ovocné müsli tyčky, které šly letos na odbyt víc než tradiční perníčky!

Pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ se uskutečnila beseda „Chci se zeptat…“ věnovaná oblasti sexuální výchovy. Dívky a chlapci se prostřednictvím anonymních dotazů stali spolutvůrci programu. Postupně jsme prošli několik témat a společně hledali odpovědi, během kterých se postupně rozplynuly i naše obavy a nejistoty. Na vánoční atmosféru jsme se naladili v týdnu od 20. do 22. prosince, kdy v jednotlivých třídách probíhalo Vánoční čajování.

Čaji se říká "nápoj s duší"- jeho vůně v nás probouzí všechny smysly a přispívá k příjemné náladě. A tak vám nad šálkem dobrého čaje přejeme: V novém roce hodně zdraví a pohody. A pamatujte, že „Na pití čaje je vždy vhodná doba“.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena