Prosinec v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Prosincové dny naší třídy byly ve znamení adventu, vánočního očekávání
a dnů naplněných zážitky a akcemi. Třídu jsme si provoněli nejen svíčkami, které jsme postupně zapalovali na adventním věnci, ale i jehličím z vánočního stromku, který jsme si nazdobili a cukrovím, které dívky v hodinách pracovního vyučování napekly. Den otevřených dveří 15. 12. a vánoční tvoření, s ním již tradičně spojené, jsme si moc užili. Každý z nás si vyrobil svůj vlastní vánoční svícen, přání a nazdobil perníčky.

Prosinec však nebyl jen o „Vánocích“. Samozřejmě jsme se také učili a zúčastnili se programu o sexuální výchově, kterým nás provedla paní učitelka Bišková. Navštívila nás fenka německého ovčáka paní učitelky Bláhovcové, Barnie, se kterou jsme prožili moc hezké dopoledne. V posledních předvánočních dnech proběhlo vyhlášení výsledků dvou výtvarných soutěží – „Veverky“ a „Tokyo 2020“, ve kterých někteří z nás získali ocenění. Již tradiční PD – Osobnostní a sociální výchova jsme zaměřili na komunikaci a interpersonální vztahy. Využili jsme při něm nejen pracovní listy, či komunitní kruh, ale i modelové situace, které nás velmi baví.

A pak přišel poslední den před vánočními prázdninami. S prosincem ve škole jsme se rozloučili nejen společným zpíváním koled všech tříd u „našeho“ smrku na školní zahradě, ale i vánočním posezením ve třídě, při kterém jsme si zatancovali, zazpívali a vzájemně si předali drobné vánoční dárky.

Na adventním věnci hoří již všechny čtyři svíčky a před námi jsou nejen vánoční svátky, ale i konec roku 2021. Přejeme Vám všem, ať nový rok 2022 prožíváte v přátelství, míru, naději, zdraví, štěstí a lásce.

Mgr. Andrea Suchá