Prosinec v ZŠ VIII. (7., 8.)

Prosinec byl již tradičně ve znamení vánočních svátků. Na začátku jsme se seznámili s tím, co to vlastně je advent. Příjemnou hodinku si pro nás připravila paní asistentka Katka. Na tento program jsme pak navázali těsně před prázdninami opět hodinovým povídáním o narození Ježíška v Betlémě, které bylo obohaceno o krásné ručně vyrobené loutky.

Potěšila nás návštěva Mikuláše s doprovodem, ve kterém měla naše třída také zástupce, a to přímo anděla.

V rámci dne otevřených dveří jsme prožili projekt k průřezovému tématu osobnostní a sociální výchova. Druhou část dne otevřených dveří byla pracovní – dívky pekly v kuchyňce cukroví a chlapci v dílně vyráběli svícny.

Poslední dny před vánočními prázdninami jsme si zpestřili dvouhodinovkou společenských her, kdy jsme se seznámili s hrami „Páry“ a „Dostihy a sázky“. V rámci týdne čaje jsme se seznámili s různými druhy čaje, jejich přípravou a také jsme některé ochutnali. Poslední den jsme pak věnovali vánočnímu posezením ve třídě, ochutnávkou cukroví a podarovali se drobnými dárečky. Na rozloučenou jsme si popřáli mnoho zdraví, štěstí, úspěchů a pohody v roce 2018. A to přejeme i vám všem.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová