Říjen - Jablkový týden.

Jelikož je podzim časem dozrávání a sklizně, dorazily do naší školy již tradičně bedýnky plné vitamínů. Každá třída dostala jablíčka, ze kterých si žáci s dopomocí připravili dobroty dle vlastního výběru. Školou tak zavoněly nejen štrůdly, ale i kompoty a ovocné saláty. Tato tematická akce měla žáky seznámit s jablky jako zdrojem látek prospěšných organismu, využitím v teplé i studené kuchyni a podpořit tak jejich pravidelné zařazování do jídelníčku. Jablíčka byla použita i jako námět ve výtvarné výchově.