Říjen v družince

Měsíc říjen děti z naší družinky přivítaly spolu se skřítkem „Podzimníčkem“, kterého vyrobily z nasbíraných přírodnin. Pohádkou měsíce byl příběh „Jelen jelínek“ a současně jsme se také učili básničku „Hádaly se houby“. V rámci „Ovocného týdne“ si pak děti připravily zdravý a chutný jablečný salát s oříšky a s mrkví. V pondělí 14.10. 2019 se školní tělocvična proměnila v dostihové závodiště, konala se zde totiž akce napříč družinami - Velká pardubická. Děti si mohly vyzkoušet různé překážky, například Vodní příkop, obtížný Taxis, Irskou lavici či slalom. V průběhu měsíce jsme také zdobili družinku v rámci blížícího se Halloweenu. Děti stříhaly, lepily a kreslily pavoučky, netopýry, dýně, strašidýlka a společně si pak užily i celodružinové halloweenské dílničky.