Říjen v ZŠ VIII. (8., 9.)

Říjen byl velmi bohatý na různé akce, kterých jsme se zúčastnili.

V pátek 5. 10. jsme si všichni ve škole připomněli Světový den zvířat, kdy jsme kromě bohatého programu ve třídě také absolvovali a pro ostatní připravili interaktivní program s pejsky – navštívit nás přišly 4 psí dámy. Pro všechny děti to byl velký zážitek, protože si mohly pejsky pohladit a pohrát si s nimi.

Ve čtvrtek 11. října jsme se zúčastnili atletického klání Atletika bez bariér, kde se při účasti 3 pardubických škol žáci naší třídy určitě neztratili. Běhali sprint na 60 m, skákali do dálky, házeli kriketovým míčkem a na závěr běželi 800 m na čas.

V týdnu od 15. 10. do 19. 10. proběhl v rámci výchovy ke zdravé výživě Ovocný týden. Naše třída si nakrájela a nasušila výborné křížaly, při informatice jsme se seznámili i s cizokrajnými druhy ovoce – vyhledávali jsme informace, obrázky a recepty. Při češtině jsme si o ovoci četli zajímavé články a diskutovali o jeho významu. Ovoce jsme využili i při výtvarné výchově, kdy jsme tiskli a kreslili zajímavé obrázky.

Ve středu 17. 10. jsme navštívili Přehlídku pardubických středních škol a firem v Paláci Pardubice, kde jsme se seznamovali s možnostmi dalšího vzdělávání, ale i s nabídkou pracovního uplatnění.

V pátek 19. 10. jsme zavítali do krajské knihovny, kde pro nás byla připravena zajímavá beseda o knížkách pro děti a mládež a následně prohlídka dětského oddělení knihovny.

V pondělí 22. 10. jsme se zúčastnili adaptačního programu v rekreační oblasti Podhůra u Slatiňan. Zde jsme trochu vymrzli, ale nakonec nás ohřálo i sluníčko.

V říjnu jsme si v naší třídě připomněli Den stromů, kdy se žáci seznámili se svým stromovým horoskopem podle Keltů, svůj strom si nakreslili a získali plno nových informací o významu stromů.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová