Říjen ve školní družině „ Měsíc totemu“

V úvodu měsíce října si děti připomněly význámné akce pořádané naším městem – „Zlatou přilbu a Velkou pardubickou“. I my jsme si v našich družinkách uspořádali Velkou pardubickou a zazávodili si na vlastnoručně vyrobených konících. V rámci „Jablkového týdne“ jsme upekli jablkový závin, uvařili čaj a společně si na něm pochutnali. S blížícím se Halloweenem si děti vydlabaly z dýní strašidýlka a vyráběly papírové netopýry. Keramická dílnička byla zaměřena na tvoření s podzimní tématikou. I naše družinka se zapojila do projektu „Čtení pomáhá“. Tento měsíc nás provázela kniha „Krysáci“.