Říjen ve třídě ZŠ I

A je říjen. Všichni už jsme si zvykli, že chodíme do školy a pilně se učíme. Přesto si pro nás paní učitelka připravila spoustu malých překvapení, kterými nám zpestřila výuku. Na začátku měsíce jsme se byli podívat na dětské oddělení v nemocnici Pardubického kraje.

Oslavili jsme také Mezinárodní den zvířat. Ve škole nás navštívili čtyři pejsci a celý den jsme si povídali o pejscích a kočičkách.

V polovině měsíce se konaly atletické závody. Závodili jsme v atletických disciplínách a užili jsme si krásný slunečný den.

V rámci zdravé výživy se na naší škole uskutečnil Ovocný týden. Ovoce jsme počítali, malovali, vyráběli, ochutnávali a poznávali po slepu. Poslední den jsme upekli jablečný závin a uvařili jablkový dort s piškoty.

Byli jsme na dopoledním výletě ve Slatiňanech. Navštívili jsme Kočičí hrádek a procházkou jsme došli k rozhledně Báře. Celá naše třída si užila krásný výhled do širokého okolí.

Ve škole jsme také oslavili 100 let od založení naší republiky. Celý den jsme si povídali, jaké to bylo v minulosti, a vyráběli jsme státní symboly.

A nakonec, ve středu 31. října se konaly Halloweenské dílničky. Užili jsme si krásné strašidelné dopoledne a vydlabali jsme si dýni, která teď zdobí naši třídu.

Mgr. et Mgr. Jana Kadavá