Říjen ve třídě ZŠ III.

Tento měsíc byl ve znamení poctivé práce a různých projektů. Celá třída procvičovala čtení, učila se nová písmenka, trénovala do písanek. V matematice jsme měli těžší a těžší příklady, počítali jsme slovní úlohy a učili se geometrii.

Učení jsme si prokládali projektovými dny. Jako první nás navštívila paní učitelka Bišková se svým programem Prevence úrazů. Během teplých podzimních dní jsme chodili sbírat kaštany a naše třída se proměnila v kaštanové království. S kaštany jsme si hráli, počítali, skládali písmena a stavěli obrázky. V Jablíčkovém týdnu nás provázely učením jablka. Na závěr projektu jsme si upekli jablíčkový závin a uvařili si kompot. V rámci projektu Výchova demokratického občana nás paní učitelka seznámila s historií České republiky. Nejvíce jsme se těšili na Halloween a s ním spojené dílničky. Tento den jsme si náramně užili.

A pak už nás čekaly zasloužené podzimní prázdniny.

Mgr. et Mgr. Jana Kadavá