ŘÍJEN ve třídě ZŠS IV

ŘÍJEN nás překvapil několika pěknými akcemi, které nám zpestřily výuku.

Jednou z nich byl „Den zvířat“. V tělocvičně jsme si prohlédli některá zvířátka, potom jsme si o nich povídali a nakonec jsme si je i nakreslili.

V rámci „Jablíčkového týdne“ jsme se učili okrajovat jablíčka a soutěžili jsme o nejdelšího hada ze slupky. Z jablečných slupek jsme si potom uvařili výborný jablečný čaj. Hlavním výrobkem z jablek byly ale křížaly. Jablka jsme nakrájeli a usušili v sušičce. Jablečný čaj i křížaly nám velmi chutnaly. Jablka jsme i kreslili, otiskovali a vyráběli jsme mozaiku.

Jedno čtvrteční dopoledne jsme se vypravili na farmu Apolenka ve Spojile. Prohlédli jsme si celý areál a jeho obyvatele. Nejvíc pozornosti získali koně, lamy, oslíci a hlavním magnetem byl velbloud Abdul. Všechna zvířátka si pochutnala na suchém pečivu, které jsme jim nabídli a některá jsme si mohli i pohladit. Další oblíbenou atrakcí byl „pan Traktůrek“ a dřevěný kůň.

Závěr října byl ve znamení svátku Halloween. V tvořivých dílnách jsme dlabali dýně a vyráběli různé výrobky. Největší úspěch měla určitě „pavoučí čelenka“, kterou se nám ani nechtělo sundávat z hlavy.

Měsíc říjen se nám opravdu vydařil.

Žáci ZŠS IV. a Mgr. Alena Hořínková