ŠD I

Školní družina I.

Oddělení ŠD I. Navštěvuje celkem 8 účastníků – 2 dívky a 6 chlapců. Celoroční hra nese název „Sněhurka a sedm trpaslíků“ Při celoroční hře se seznámíme i s jinými pohádkami a jejich hrdiny. V průběhu celého roku si něco dobrého uvaříme, zahrajeme a vyzkoušíme různé výtvarné techniky.

Září – Dovádění se Sněhurkou a sedmi trpaslíky

Seznamujeme se s Celoroční hrou, upečeme si jablečný závin. Vyrobíme si zvířátka z kaštanů

Říjen – Dovádění s Kýchalem

Vymodelujeme si podkovu a oslavíme Halloween. V podzimní dílně si vyrobíme „Podzimníčka“.

Listopad – Dovádění s Doktorem

Vyrobíme si ježka z přírodnin a vyrobíme si Adventní kalendář.

Prosinec – Dovádění se Šmudlou

Vyrobíme si vánoční ozdoby, upečeme si vánoční cukroví. Budeme si vyprávět o vánočních zvycích a některé si ukážeme.

Leden – Dovádění s Rýpalem

Užijeme si radovánky ve sněhu. Oslavíme Tři krále. A připravíme si vitamínovou bombu.

Únor – Dovádění se Stydlínem

Vyrobíme si masky na karneval. Oslavíme svátek sv. Valentýna – výroba přáníček.

Březen – Dovádění s Dřímelem

Přivítáme jaro a ukážeme si proměny přírody. Vyrobíme si papírové květiny.

Duben – Dovádění se zlou Ježibabou

Budeme si vyprávět o velikonočních svátcích. Obarvíme si vajíčka a upečeme perníčky.

Květen – Dovádění se Štístkem

Vyrobíme dáreček pro maminky ke „ Dni matek“. Zasázíme si květiny.

Červen – Dovádění se Sněhurkou

Oslavíme den dětí, namalujeme si obrázek, jak se těšíme na prázdniny a rozloučíme se se školním rokem.

Během školního roku nás čeká sportování a tvoření. Budou se konat tvořivé dílny, kde si vyzkoušíme různé techniky. Budeme procvičovat jazýčky při kolektivní logopedické péči prostřednictvím říkanek, písniček, malovat a relaxovat.

Celý vnitřní řád školní družiny si rodiče a ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.