ŠD I.

Oddělení ŠD I.

Oddělní ŠD I. navštěvuje celkem 10 účastníků – 2 dívky a 8 chlapců. Celoroční hra nese název „Papírová abeceda“. Každý měsíc si budeme hrát s novými písmenky.

Září           Papírová abeceda A, B

Seznamujeme se s celoroční hrou, naučíme se básničku s pohybem „AUTO“, budeme navlékat jeřabiny a vyrábět zvířátka z kaštanů, pouštět draky, sportovat, skládat puzzle a číst si pohádku „Broučci“.

Říjen          Papírová abeceda D, E

Budeme vyrábět tradičního PODZIMNÍČKA, naučíme se básničku s pohybem „Ententýky“, číst si budeme pohádku „Dlouhý, široký a bystrozraký“. Vyrobíme si papírové koníčky a podkovy, čeká nás soutěž Velké pardubické v tělocvičně.

Listopad    Papírová abeceda F

Naučíme se básničku s pohybem „Foukej, foukej větříčku“, vyrobíme si ježka z brambory a hrušky, přečteme si pohádku „Ferda Mravenec“ a vytvoříme si bubliny brčkem.

Prosinec     Papírová abeceda K

Začneme básničkou s pohybem „Kapr“, číst budeme pohádku „Čert a Káča“, vyrobíme si vánoční ozdoby, upečeme si cukroví a posedíme si u vánočního stromečku. Ve vánoční dílně „Andělské zvonění“ vyrobíme svícny z jablíček a upečeme si vánočky.

Leden         Papírová abeceda M, I

V zimní dílně si vytvoříme netradiční sněhové vločky, naučíme se básničku s pohybem „Indián“, přečteme si pohádku „Mrazík“, budeme poznávat svoje tělo a často budeme na čerstvém vzduchu.

Únor           Papírová abeceda L, N

Čeká nás KARNEVAL, vyrobíme si masku, naučíme se básničku „Nos“, číst budeme pohádku „Lokomotiva“, ve Valentýnské dílně si vyrobíme přáníčka pro nejbližší a nakrmíme ptáčky.

Březen        Papírová abeceda O, P

Naučíme se básničku s pohybem „Princeznička“, přečteme si pohádku „O veliké řepě“, přivítáme jaro, vyrobíme si papírové kytičky v Jarní dílně a budeme pozorovat jarní přírodu na školní zahradě.

Duben         Papírová abeceda R, S

Naučíme se básničku s pohybem „Ručičky“, číst budeme pohádku „Slepička“, přivítáme Velikonoce malováním a zdobením vajec ve Velikonoční dílně, koncem dubna na nás čeká Rej čarodějnic.

Květen       Papírová abeceda T, U

Naučíme se básničku s pohybem „Uzel“, čeká nás pohádka „Tři bratři“, mamince v Tvořivé dílně vyrobíme malý dáreček, na procházce budeme pozorovat včelky a budeme trávit hodně času v přírodě.

Červen       Papírová abeceda Z  - VYHODNOCENÍ

Nejprve oslavíme Mezinárodní den dětí, naučíme se básničku „Zajíček“ a číst budeme pohádkovou „Zlatovlásku“, na konci měsíce vystavíme naše obrázky v galerii NEBE, ochutnáme zmrzlinu a rozloučíme se školním rokem.

Během školního roku nás čeká mnoho nového a zajímavého. Budou se konat sportovní soutěže, tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, čeká nás „Hravá logopedie“, budeme vyrábět dárečky z papíru nebo přírodnin a budeme se procházet v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.

Fotka 1