ŠD I. 2020/2021

ŠD I. Cesta za pokladem města perníku

Oddělení ŠD I. navštěvuje 8 účastníků – 3 dívky a 5 chlapců. Celý školní rok nás bude provázet celoroční hra „ Cesta za pokladem města perníku“. Seznámíme se se zajímavými místy našeho města. V průběhu celého školního roku si společně budeme hrát, vyrábět a vyzkoušíme si různé výtvarné techniky.

ZÁŘÍ – Cesta za pokladem města perníku

Seznámíme se s celoroční hrou, kamarády v naší školní družince. Vydáme se na procházku po okolí školy a nasbíráme si kaštany, z kterých si vyrobíme zvířátka v rámci podzimní dílny.

ŘÍJEN – Velká pardubická a Zlatá přilba

Vyrobíme si papírové koně na „Velkou pardubickou“ v naší družince. V podzimní dílně si vyrobíme podzimníčka a koncem měsíce oslavíme Hallowen.

LISTOPAD – Pernštýnské náměstí

V podzimní dílně si vyrobíme ježka z přírodnin. Přivítáme svatého Martina na bílém koni.

PROSINEC – Perník

Tento měsíc se bude nést v duchu vánoc. Vyzdobíme si naší školní družinu výrobky s vánoční tématikou, budeme si vyprávět o jednotlivých vánočních zvycích a upečeme si vánoční cukroví.

LEDEN – Bubeníkovi sady – Matiční jezero

Vyrobíme si krmítko pro ptáčky. V zimní dílně si připomene tradici „Tří králů“ a vyrobíme si korunky. Na procházce si postavíme sněhuláka.

ÚNOR – Soutok Chrudimky a Labe

Vyrobíme si masky na náš školní karneval, který si užijeme společně s ostatními kamarády. Ve Valentýnské dílně si vyrobíme drobné dárečky pro ty, které máme rádi.

BŘEZEN – Apolenka

Vydáme se do probouzející se přírody a ukážeme si krásy jarní přírody. Namalujeme a vyrobíme si jarní květiny.

DUBEN – Zelená brána

Budeme si povídat o velikonocích a zvycích, které k nim patří. Nabarvíme si vajíčka a v závěru měsíce si užijeme rej čarodějnic.

KVĚTEN – Kunětická hora

Vyrobíme si dárečky a přáníčka pro naše maminky ke dni matek. Zasázíme si květiny.

ČERVEN – Pardubický zámek

Oslavíme den dětí, namalujeme si obrázek, jak se těšíme na prázdniny a vyhodnotíme si celoroční hru.

Během školního roku nás čeká sportování, tvoření a relaxování. Budou se konat tvořivé dílny, kde si vyzkoušíme různé výtvarné techniky. Čeká nás také práce s hlínou. Budeme procvičovat jazýčky při kolektivní logopedické péči prostřednictvím říkanek a písniček.