ŠD I. 2022/2023

Školní družina I.

Oddělení školní družiny I. navštěvuje celkem 9 účastníků: 3 dívky a 6 chlapců. Celoroční hra nese název „Pohádkový rok“. V průběhu školního roku se seznámíme 10 populárními pohádkami, připomeneme si významné regionální události, svátky a tradice. Nezapomeneme pozorovat jednotlivé změny v přírodě během vycházek po okolí školy.

Září „Sněhurka a sedm trpaslíků“

Účastníci školní družiny se seznámí s pravidly a budeme vyrábět zvířátka z přírodnin. Připomeneme si státní svátek sv. Václava.

Říjen „Pohádka o ebenovém koni“

Měsíc říjen bude ve znamení Velké pardubické. S dětmi si vyrobíme koně z papíru a zahrajeme si na dostihy. Připomeneme si také Halloween.

Listopad „Maxipes Fík“

V listopadu se zúčastníme projektu „Pomáháme čtením“. Připomeneme si sv. Martina a 17. listopadu. V rámci podzimní dílny budeme vyrábět ježka.

Prosinec „S čerty nejsou žerty“

Prosinec bude ve znamení příprav na vánoční svátky, děti budou vyrábět Mikuláše, čerta a anděla. Budeme se učit vánoční koledu „Vánoce přicházejí“. Naučíme se pohybovou říkanku „Čert“.

Leden „Ledové království“

V lednu si připomeneme svátek Tří králů a vyrobíme si sněhuláky. Namalujeme si sněhové vločky a přečteme pohádku „Ledové království“.

Únor „O perníkové chaloupce“

Únor s sebou přinese oslavy Valentýnu, děti budou vyrábět srdíčka u papíru z perníčku a papíru. Děti vyrobí masky na karneval dle vlastní fantazie.

Březen „Madagaskar“

V březnu nás čekají oslavy prvního jarního dne a výlet do Apolenky. Přečteme si pohádku „O zvířátkách“. Děti budou malovat první jarní květiny.

Duben „Harry Potter“

V dubnu si připomeneme Čarodějnický rej a Den Země. S dětmi podnikneme procházku do okolí školy, kde budeme pozorovat návrat ptáků z teplých krajin.

Květen „O Šípkové Růžence“

V květnu nás čeká pohádka „O Šípkové Růžence“. S dětmi vyrábět přáníčka pro naše maminky. Navštívíme cukrárnu a namalujeme růže.

Červen „Červená Karkulka“

V červnu oslavíme den dětí a také den otců. Zhodnotíme celoroční hru a rozloučíme se se školním rokem 2022/2023.

Celý vnitřní řád ŠD je k dispozici na webových stránkách školy, nebo je vyvěšen ve školní družině a v přízemí školy.