ŠD III.

Školní družina III.

Oddělení  ŠD III. navštěvuje celkem 7  účastníků – 1 dívka a 6 chlapců. Celoroční hra nese název „Za pohádkou“. Během roku provedeme děti pohádkami, na kterých si společně ukážeme, co je správné a co ne. Pohádky budeme nejenom poslouchat a povídat si o nich, ale i dramatizovat a kreslit je. Při poslechu pohádky děti prožijí modelové situace, které je poučí do skutečného života.

Září: Červená karkulka

Seznámíme se s celoroční hrou, naučíme se básničku „Karkulka“, zahrajeme si hru „Co má karkulka v košíku“. V podzimní dílně budeme tvořit obrázky s kaštany.

Říjen: O koblížkovi

Vytvoříme si pohádkovou knížku, naučíme se básničku „O koblížkovi“ a družinku si vyzdobíme na motivy Halloweenu.

Listopad: O veliké řepě

Čeká nás dramatizace pohádky, vyrábění pohádkového pexesa a vycházka spojená s pozorováním podzimní přírody.

Prosinec: O perníkové chaloupce

Naučíme se básničku „O Jeníčkovi a Mařence“, nazdobíme si perníčky, zazpíváme si koledy a ve vánoční dílně vyrobíme dárky pro nejbližší.

Leden: Hrnečku vař

Zahrajeme si hru „Na bublající kaši“, v zimní dílně vytvoříme semínkové závěsné ruličky pro ptáčky, které na vycházce pověsíme na stromy.

Únor: O Budulínkovi

Vyrobíme si pohádkové leporelo, valentýnská přáníčka a masky na karneval.

Březen: Paleček

Přivítáme jaro, budeme pozorovat probouzející se přírodu, v jarní dílně si vyrobíme přáníčka k MDŽ a zahrajeme si hru „Na palečka a jeho kamarády“.

Duben: O kohoutkovi a slepičce

Připravíme si velikonoční výzdobu, vyrobíme si pohádkové leporelo a koncem dubna nás čeká rej čarodějnic.

Květen: Jak dědeček měnil

Naučíme se písničku „Měla babka čtyři jabka“, zatancujeme si mazurku a maminkám namalujeme přáníčko.

Červen: Jak pejsek s kočičkou pekli dort

Oslavíme Den dětí, zazpíváme si písničku „Kočka leze dírou“, naučíme se cvičit jako kočička a na konci měsíce se rozloučíme s celoroční hrou a se školním rokem.

Během školního roku nás čeká mnoho nového a zajímavého. Budou se konat tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, oslavíme Halloween, užijeme si vánoční i velikonoční atmosféru. Součástí programu každého měsíce je kolektivní logopedická péče a těšit se můžeme také na procházky v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině, řád je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.

© 2020, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena