ŠD III.

Školní družina III.

Oddělení ŠD III. navštěvuje celkem 10 účastníků – 2 dívky a 8 chlapců. Celoroční hra nese název „V časopisech hledáme, co nového poznáme“. Během školního roku se děti každý měsíc seznámí s jedním dětským časopisem, který jim přinese spoustu naučné zábavy.

Září:  seznámení s DRÁČKEM

Seznámíme se s celoroční hrou, společně si pohrajeme na školním hřišti a vyrobíme si jablíčková tiskátka. Budeme pracovat s časopisem Dráček.

Říjen: seznámení s HVĚZDIČKOU

Čekají nás podzimní vycházky se sběrem kaštanů a listů pro tvoření. Vydlabeme dýni Halloween a naučíme se básničku „Dýní miminka“. Budeme pracovat s časopisem Hvězdička.

Listopad: seznámení s PUNTÍKEM

Zahrajeme si hru „Podzim ztratil čepičku“, vyrobíme si barevný adventní kalendář, který nás potěší v prosinci. Budeme pracovat s časopisem Puntík.

Prosinec: seznámení s ŠIKULKOU

Vytvoříme si vánoční atmosféru – zazpíváme koledy, ozdobíme stromeček, podíváme se na pohádku „Tři oříšky pro popelku“ a vyrobíme si voňavý svícen. Budeme pracovat s časopisem Šikulka.

Leden: seznámení s TEČKOU

Nachystáme ptáčkům závěsné semínkové cukroví, které rozvěsíme na stromy u rybníka a naučíme se pohybovou básničku „Sněží“. Budeme pracovat s časopisem Tečka.

Únor: seznámení s PASTELKOU

Vyrobíme si karnevalové masky, pobavíme se při karnevalových zábavných hrách a namalujeme srdíčková valentýnská přáníčka. Budeme pracovat s časopisem Pastelka.

Březen: seznámení s MATEŘÍDOUŠKOU

Čekají nás vycházky s pozorováním probouzející přírody, zasadíme si řeřichu do bylinkové zahrádky a zazpíváme písničku „Čížečku, čížečku“. Budeme pracovat s časopisem Mateřídouška.

Duben: seznámení s RAKETOU

Budeme si vyprávět o velikonočních zvycích, vymodelujeme beránka a zahrajeme si pohybovou hru „Malá čarodějnice“. Budeme pracovat s časopisem Raketa.

Květen: seznámení s MÍŠOU

Naučíme se básničku „Maminka“, vyrobíme papírovou květinu a zahrajeme si hru „Školka s míčem“. Budeme pracovat s časopisem Míša.

Červen: seznámení s VESELOU ŠKOLIČKOU

Zasoutěžíme si na Dni dětí, ozdobíme si kamínky pro radost a výletem na zmrzlinu se rozloučíme s celoroční hrou a se školním rokem. Budeme pracovat s časopisem Veselá školička.

Během školního roku nás čeká spousta dalších činností s různými materiály v tvořivých dílnách, společné hraní, čtení, cvičení, pobyt venku, volná hra a odpočinek v bazénu s míčky a v relaxačních pytlích. V průběhu programu družiny bude probíhat kolektivní logopedická péče.

Celý vnitřní řád ŠD si zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině, v přízemí školy a na webových stránkách školy.

© 2021, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena