ŠD III. 2022/2023

Oddělení ŠD III. navštěvuje celkem 10 účastníků – 4 dívky a 6 chlapců. Školním rokem nás bude provázet celoroční hra s názvem „Barevná detektivka s kocourem Očkem“.  Každý měsíc zapátráme po určené barvě v prostředí, které nás obklopuje. Budeme hledat, dozvídat se a dělat známé i nové věci. Povedeme deník, do kterého zaznamenáme naše pátrací úspěchy. Pro nalézání odpovědí nám pomůže maskot hry kocour Očko a jeho tichý společník knížka Encyklopedie pro děti 21. století.

Vychovatelka Iveta Potůčková

Září: pod lupou ORANŽOVÁ

Zahájíme celoroční hru-rozlosujeme barvy jednotlivých měsíců, seznámíme se s pravidly hry, zavedeme si Detektivní deník na zaznamenávání našeho pátrání. Budeme „plést“  přívěsky z barevné bužírky a taky společně soutěžit. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Olympic, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Říjen: pod lupou HNĚDÁ

Čekají nás podzimní vycházky s pozorováním přírody, sběrem šišek, kaštanů a listí. Zahrajeme si venkovní hru „Hledání pokladu“. Oslavíme svátek Halloween, kdy si z papírových ruliček vyrobíme ducha. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Harlej, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Listopad: pod lupou FIALOVÁ

Pochmurný listopad si rozveselíme hraním her „Frnk“ a „Foukaná“. Z přírodních zásob, které jsme si nasbírali při vycházkách budeme v podzimní dílničce vytvářet různá zvířátka. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Fleret, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Prosinec: pod lupou ŠEDÁ

Těšení se na zimní prázdniny a nejkrásnější svátky v roce si užijeme. Vyrobíme si ze šišek vánoční stromečky, kterými si vyzdobíme naší družinku. Zazpíváme si koledu „Štědrý večer nastal“, přečteme si pohádky. Budeme si hrát a na vánočním posezení, na kterém nás čeká povídání o Vánocích ochutnáme cukroví a vánočního čaj.

Leden: pod lupou MODRÁ

Naučíme se modrou básničku a pobavíme se při hrách „Na mrkanou“ a „Mlsná. V zimní tvořivé dílně nás zahřeje vlna, ze které budeme vyrábět bambule.. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Mirai, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Únor: pod lupou BÍLÁ

Pohybové a vědomostní soutěže si užijeme právě v únoru. Budeme tvořit z plastových brček a vyrábět si foukací hračky. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Blue Effect, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Březen: pod lupou ZELENÁ

Čekají nás procházky s pozorováním probouzející přírody. Budeme číst pohádku „Jak se zaječice stala hrdinkou“. A jako správní čtenáři si vytvoříme záložku do knihy z dřevěných špachtlí. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Visací zámek, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Duben: pod lupou ŽLUTÁ

Aprílové počasí nás nezaskočí, budeme trávit co nejvíce času venku na zahradě a na hřišti, na vycházkách. V jarní tvořivé dílně vyrobíme hmyzí hotel „Žihadlo“ z odpadních přírodních materiálů. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Žlutý pes, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Květen: pod lupou RŮŽOVÁ

Blíží se konec školního roku a naše hra jde do finále. Naučíme se básničku „Růžový plameňák“, přečteme pohádku „O rose a pavučině“. V tvořivé dílně si z barevných korálků navlékneme náramek. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Ready Kirken, se kterou si zazpíváme a zatančíme.

Červen: pod lupou ČERVENÁ

Za dveřmi prázdniny a před námi poslední společný měsíc her a tvoření. Dopíšeme Detektivní deník celoroční hry, vyrobíme si pohyblivého červíka z PET lahví. Poslechneme si pro radost hudební skupinu Čechomor, se kterou si zazpíváme, zatančíme a rozloučíme se s naší družinkou.

Během školního roku nás čeká spousta zábavy, společného hraní a aktivního odpočinku. Můžeme se těšit na společné družinové projektové dny. Opět budeme i pomáhat-znovu se zapojíme do charitativního projektu Čtení pomáhá. V průběhu programu družiny bude probíhat kolektivní logopedická péče.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst na webových stránkách školy, ve školní družině a je také vyvěšen v přízemí školy.