ŠD V

,,Zvířátka, to jsou kamarádi,

s nimi je krásně a veselo,

kdyby je všichni měli rádi, to by se nám tu bydlelo¨

Do oddělení ŠD V. dochází celkem  8 dětí – 4 dívky a 4 chlapci. Celoroční hra, která nás bude provázet celým školním rokem nese název ., Kamarádíme se se zvířátky¨  Seznámíme se s různými druhy zvířátek a každý měsíc nás bude provázet jiné zvířátko.

Rozvržení zvířátek:

Září: kočka

Seznamujeme se s celoroční hrou  ,s kamarády a pravidly soužití v ŠD, hrajeme si s pískem a modelínou, vyrábíme  papírové draky a procházíme se  v okolí školy a pozorujeme podzimní přírodu.

Říjen: kůň

V měsíci říjnu sbíráme přírodní materiál a v podzimní dílničce  z něj vyrábíme různé druhy výrobků a také slavíme Halloween.

Listopad: ježek

Čteme pohádku a zpíváme písničku o ježečkovi, vyrábíme ježečky z brambor a šípků a venku pozorujeme živočichy a jejich přípravu na zimu.

Prosinec: ryba

Povídáme si  Vánocích, o vánočních tradicích, zpíváme a posloucháme vánoční písničky a připravujeme drobné dárečky a přáníčka k Vánocům. Procvičujeme také grafomotoriku ( např.:rybka ve vodě – vlnky) .

Leden: tučňák

V tomto měsíci si malujeme do písku, vyrábíme výrobky se zimní tématikou, malujeme zimní krajinu, zvířátka, pozorujeme jejich stopy a zimní přírodu při procházce.

Únor : medvěd

Připravujeme masky na karneval  a vyrábíme drobné dárečky k svátku sv.Valentýna.

Březen: kuře

Pracujeme s prstovými barvami, vyrábíme kuřátka, poznáváme jarní přírodu, jarní rostliny.

Duben: zajíc

V měsíci dubnu si připomeneme Velikonoční zvyky a tradice a společně si ozdobíme vajíčka, vyrobíme velikonoční kuřátka, zajíčky. Také si povídáme o bezpečném chování.

Květen:  motýl

Vyrábíme dárečky  pro maminky ke Dni matek, čteme pohádku a učíme se pohybovou říkanku O motýlovi.

Červen: včelka

Vyhodnocení celoroční hry a loučení s  družinkou. Na školní zahradě probíhá výstava Galerie Nebe- výstava výtvarných prací a děti získávají odměny.

Během školního roku si budeme s dětmi povídat  o  způsobu života zvířátek, užití, péči o ně. Budeme kreslit ,omalovávat ,skládat puzzle, atd. vystavovat různé druhy výrobků, číst pohádky, příběhy o zvířátkách, básničky, písničky o zvířátkách, pracovat s pískem a modelínou a procvičovat jemnou motoriku a také se procházet v okolí školy a pozorovat přírodu. Cílem této hry je dozvědět se co nejvíce o životě zvířátek. Čekají nás také různé sportovní soutěže, karneval v družině, a tvořivé dílny. V naší družince probíhá také kolektivní logopedická  péče, která je dětem nabízena  hravou a zábavnou formou.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.