ŠD V: Duben: Hody, hody doprovody

Začátek měsíce dubna proběhl ve znamení blížících se Velikonoc. Barvili jsme vajíčka, pletli pomlázky, z papíru a modelíny vyráběli beránky, zajíčky a kuřátka. Tradice tohoto svátku nám zábavnými úkoly přiblížil i projekt „Velikonoční hraní“. V rámci vycházky si děti zopakovaly dopravní předpisy, hlavně přecházení vozovky a reagování na barevnou signalizaci semaforu a též některé dopravní značky u školy. Projekt „Den Země“ nám připomenul, jak se chovat k naší planetě Zemi, aby byla zdravá a čistá. Závěr měsíce jsme zakončili s čarodějnicemi – povídáním, námětovou hrou i veselým tvořením.

Text a foto: Bc. J. Čapková