ŠD VI

Oddělení ŠD IV navštěvuje 13 dětí - 5dívek a  8 chlapců. Nachází se v přízemí školy, v místnosti č. 108. Celoroční hra nese název „POHÁDKOVÁ ABECEDA“. Každý měsíc na nás bude čekat písmenko abecedy, ke kterému se váže pohádka nebo pohádková postava.

Září –  A, B:  Amálka, Bob a Bobek králíci z klobouku. Poznáváme nové prostředí školy a v podzimní  dílně      si vyrobíme písmenka z kaštanů..

Říjen – D, C:  Drak, Cipísek. Vyrábíme draky a soutěžíme na školní zahradě.

Listopad – Č: Čert. Vyrábíme čertíky z papírových roliček. Nejhezčí ježek z brambor – soutěž.

Prosinec ­– H, K: Král, Hrad. Učíme se báseň Sněhové království a ve vánoční dílně tvoříme z hlíny dárky      pro nejbližší.

Leden – P:  Perníková chaloupka. Pečeme perník a soutěžíme ve stavění sněhuláků.

Únor - R:  Rumcajs. „Cesta lesem Řáholcem“ – soutěž. Nacvičíme si pohádku O řepě. Výrobíme  si                  masky na karneval.

Březen – O:  Otesánek. „Otesánkem nebudu“ – Hrajeme pohybové hry na školním hřišti a v jarní dílně              si vyrobíme kytičky z papíru .

Duben -  S:   Strašidla. Čteme si společně z knihy Smítko a Bubetka. Plníme „Stezku odvahy.“  Ve                  velikoční dílně si nazdobíme velikonoční vajíčka.

KvětenV:  Vodnícke pohádky. Pro naše maminky vyrobíme  k svátku dárečky.

Červen -  Ž:  Opička Žofka. Soutěžíme s Žofkou - oslavujeme Den dětí, zpívám  při kytaře se rozloučíme          se školním rokem  a vyhodnotíme celoroční hru.

Během roku se také učíme básničky, společně čteme, pravidelně cvičíme na gymnastickém míči ,  provádíme kolektivní a individuální  logopedickou činnost, a budeme  pracovat  s hlínou. Čekají nás i sportovní soutěže na školním hřišti a v tělocvičně naší školy, karnevalová diskotéka, tvoření z papíru a přírodnin v rámci podzimních, zimních a jarních dílen  a vycházky do okolí školy.

Celý vnitřní řád si rodiče a ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.