ŠD VI. 2020/2021

Školní družina VI.

Oddělení ŠD VI.  navštěvuje 13 dětí – 8 dívek a  5 chlapců. Nachází se v přízemí školy,

v místnosti č. 133. Celoroční hra nese název „POHÁDKOVÁ ABECEDA“.

Každý měsíc na nás bude čekat písmenko abecedy, ke kterému se váže pohádka nebo pohádková postava.

Září – A, B – Amálka, Bob a Bobek králíci z klobouku. Poznáváme nové prostředí školy a v podzimní dílně si vyrobíme písmenka z kaštanů.

Říjen – D, C – Drak, Cipísek. Vyrábíme draky a soutěžíme na školní zahradě.

Listopad – Č – Čert – Vyrábíme čertíky z papírových roliček. Nejhezčí ježek z brambor – soutěž.

Prosinec ­– H, K – Král, Hrad. Učíme se báseň Sněhové království a ve vánoční dílně tvoříme z hlíny dárky pro nejbližší.

Leden – P – Perníková chaloupka. Pečeme perník a soutěžíme ve stavění sněhuláků.

Únor - R – Rumcajs. „Cesta lesem Řáholcem“ – soutěž. Nacvičíme si pohádku O řepě. Vyrobíme si masky na karneval.

Březen – O – Otesánek. „Otesánkem nebudu“ – Hrajeme pohybové hry na školním hřišti a v jarní dílně si vyrobíme kytičky z papíru.

Duben -  S – Strašidla. Čteme si společně z knihy Smítko a Bubetka. Plníme „Stezku odvahy.“  Ve velikonoční dílně si nazdobíme velikonoční vajíčka.

Květen– Vodnícké pohádky. Pro naše maminky vyrobíme k svátku dárečky.

Červen -  Ž – Opička Žofka. Soutěžíme s Žofkou - oslavujeme Den dětí, zpíváme při kytaře a rozloučíme se školním rokem. Vyhodnotíme celoroční hru.

Během roku se učíme básničky, společně čteme, pravidelně cvičíme na gymnastickém míči, provádíme kolektivní a individuální logopedickou činnost a pracujeme s  hlínou. Čekají nás i sportovní soutěže na školním hřišti a v tělocvičně naší školy, karnevalová diskotéka, tvoření z papíru a přírodnin v rámci podzimních, zimních a jarních dílen, vycházky do okolí školy a také výlety. V průběhu školního roku bude probíhat zájmový kroužek: “Klub logických a deskových her“, „Badatelský klub“ a kroužek keramiky. Děti se také v průběhu školního roku zúčastní několika projektů.

ŠD je vybavena interaktivními tabulemi, počítači, audiovizuální technikou, relaxačními vaky. Děti mají k dispozici bohatý výběr hraček a didaktických her, relaxační místnosti a muzikoterapii. ŠD využívá školní pozemek se zahradou, pískovištěm, trampolínou a dalšími herními prvky.

Celý vnitřní řád si rodiče a ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a také v přízemí školy, kde je vyvěšen na nástěnce.