ŠD VI. 2022/2023

,,Pohádka je pohlazení po duši,

pohlazení není nikdy dost“

Oddělení  ŠD VI. navštěvuje celkem 14 účastníků – 5 dívek a 9 chlapců. Celoroční hra nese název „Z pohádky do pohádky“. Seznámíme se se světem pohádek, naučíme se rozlišovat dobro a zlo. Každý měsíc společně navštívíme jednu pohádku, ve které nás bude čekat několik úkolů.

Září   -    Pohádka o řepě

Seznamujeme se s celoroční hrou, budeme vyrábět papírové draky a stanovíme si pravidla, jak se budeme ve družince chovat.

Říjen   -   Obušku, z pytle ven!

Budeme vyrábět papírové koně na závody a slavit Halloween. Čeká nás soutěž Velké pardubické v tělocvičně a také soutěž v pletení obušků.

Listopad  -  Hrnečku, vař!

Upečeme si Svatomartinské podkovičky z perníků, nasbíráme šípky a uvaříme z nich čaj. Budeme poznávat přírodniny podle hmatu a sluchu.

Prosinec  -   S čerty nejsou žerty

Připravujeme se na vánoce, vyrábíme čerty, Mikuláše a anděly, učíme se pohybovou říkanku: „Čert sedí na silnici…“. Vyrobíme si vánoční keramické ozdoby a přáníčka. Zazpíváme si společně koledy a upečeme cukroví.

Leden   -   O Budulínkovi

Postavíme si sněhuláka, projdeme se ,,Budulínkovou cestou“ po zámeckých valech a upečeme si koblihy.

Únor     -    O Hastrmanovi

Čeká nás KARNEVAL, vyrobíme si masku a budeme soutěžit o nejhezčí karnevalovou masku ,,Hastrmana“.

Březen   -  Perníková chaloupka

V tomto měsíci budeme vítat jaro, povídat si o Velikonocích a tvořit výrobky s velikonoční tematikou. Také soutěžit o nejhezčí perníkovou chaloupku z papírových krabic.

Duben   -   O Šípkové Růžence

V jarní dílně si vyrobíme papírové kytičky. Vypravíme se k řece Labi a v Tyršových sadech budeme pozorovat přírodu, keře a hrát postřehové hry.

Květen  -   O Popelce

Naučíme se říkanku s pohybem „Včelka“, nasbíráme pampelišky, z kterých si vyrobíme pampeliškový med. Zahrajeme si na Popelky a budeme soutěžit v přebírání drobného materiálu.

Červen  -   Sněhurka a sedm trpaslíků - VYHODNOCENÍ

Oslavíme na školním hřišti Den dětí, zahrajeme si,  zasoutěžíme a rozloučíme se se školním rokem v parku na Špici opékáním vuřtů.

Během školního roku si budeme procvičovat jazýčky, hrát se slovy, říkat říkadla, zpívat písničky, hrát veselé hry, malovat, tvořit a relaxovat. Čekají nás sportovní soutěže, tvořivé dílny - práce s keramikou, karnevalová diskotéka, vyrobíme si dárečky z papíru nebo přírodnin, budeme se procházet v okolí školy a chodit na výlety. Zapojíme se do projektu“ „Čtení pomáhá“

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině, je také vyvěšen v přízemí školy a na webových stránkách školy.