Škola při zdravotnickém zařízení Pardubice

Škola při zdravotnickém zařízení Pardubice

Škola při zdravotnickém zařízení Pardubice pracuje s nemocnými dětmi předškolního a školního věku, dle potřeby i se studenty středních škol.

Škola se jako součást dětských oddělení se podílí na jejich otevření veřejnosti a na humanizovaném přístupu k dětským pacientům a jejich doprovodu. Péče o děti je přiměřená nejen věku, ale zejména aktuálnímu zdravotnímu a psychickému stavu. Všechny učitelky pracují s prvky práce herního specialisty. Tento přístup pomáhá překonávat stres z pobytu v nemocnici, malý pacient se seznamuje se svou nemocí (s ohledem na věkové zvláštnosti), připravuje se na vyšetření, zákroky a operace. Dětský pacient ztrácí strach nejen z prostředí, ale lépe a rychleji se zapojí i do výchovně-vzdělávacího procesu.
Do práce školy jsou děti zařazovány po dohodě s lékaři co nejdříve po příchodu na oddělení. Naše práce je v úzké spolupráci se zdravotníky a škola je nezbytnou součástí ošetřovatelského týmu na oddělení.
Škola zároveň realizuje v rámci preventivního programu Herní specializace návštěvy dětí z mateřských škol a žáků nižších stupňů základních škol pardubického regionu.
Škola zajišťuje výzdobu na všech dětských odděleních, která přispívá svou vkusnou barevností ke zklidnění dětských pacientů i jejich rodičů. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí s možností sledování DVD. K dispozici jsou radiomagnetofony, digitální hry apod. Máme dostatek pomůcek pro výtvarnou, hudební a pracovní výchovu. Pro odpolední hodiny jsou dětem také volně přístupné počítače s hrami, vybavené herny a v každém pokoji společenské hry, knihy, hračky a výtvarný materiál. Činnosti pracovníků školy jsou založeny na vzájemné spolupráci a všechny součásti školy pracují dle navazujících vzdělávacích programů „Škola s úsměvem“ se specifikací pro jednotlivé věkové skupiny.

Mateřská škola

Pracuje dle školního vzdělávacího programu „Škola s úsměvem“. Učitelky zajišťují péči o děti předškolního věku. Velmi důležitá je spolupráce s doprovodem dítěte. S dětmi pracujeme v hernách dětských oddělení, dle potřeby individuálně u lůžka. Mateřská škola je vybavena moderními didaktickými pomůckami. Všechny činnosti jsou propojeny s prvky herní specializace.

Základní škola

Učitelky pracují s dětmi dle školního vzdělávacího programu „Škola s úsměvem“ s ohledem na vzdělávací programy kmenových škol. Snahou je, aby pacient – žák neztratil kontakt s učivem a po návratu do kmenové školy mohl bez problémů pokračovat ve školní práci. Škola má dvě učebny vybavené počítači s výukovými programy, základní typy učebnic, pracovní listy pro samostatnou práci, různé typy pomůcek pro chodící i ležící pacienty. Na dětském oddělení pracujeme na interaktivní tabuli. Školní knihovna nabízí žákům dostatek knih i pro volný čas.

Základní škola a Mateřská škola při Pardubické nemocnici je od 1. ledna 2011 součástí Speciální mateřské školy, základní školy a praktické školy Pardubice.

Škola při zdravotnickém zařízení Pardubice

Vedoucí učitelka: Mgr. Sylva Karbašová
Adresa: Kyjevská 500, Pardubice 532 03
Telefony:  773 596 355
E-mail: zspnem@gmail.com

O děti a jejich úsměv se starají:

Mgr. Sylva Karbašová - učitelka na dětském oddělení a vedoucí učitelka

Zdeňka Beranová, DiS. - učitelka MŠ na dětském oddělení

Mgr. Monika Pilátová - učitelka na dětské chirurgii

Bc. Lucie Schejbalová, DiS. – učitelka MŠ na dětské chirurgii (v současné době na rodičovské dovolené)

Kamila Burešová – zastupující učitelka MŠ na dětské chirurgii

tn_obrazek_8275.jpg

tn_obrazek_8272.jpg

tn_obrazek_8327.jpg

tn_obrazek_8274.jpg

Fotka 5

tn_obrazek_8190.jpg

tn_obrazek_8191.jpg

tn_obrazek_16530.jpg© 2024, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑