Společný říjen družinek ŠD III. a ŠD VI.

Měsíc říjen v naší dočasně sloučené družince nebyl vůbec smutný, jak by se mohlo na první pohled zdát v souvislosti s opět probíhajícím stavem nouze.  Byl hravý, veselý, tvořivý, barevný a vycházkový. Stále jsme pro děti, i když v omezeném počtu, připravovali volnočasové aktivity a různé soutěže. V tělocvičně si děti zasoutěžily s koníky „Velkou pardubickou“ a vyrobily si i pěkné koně z papíru. Při „Jablkovém týdnu“ jsme otiskováním jablíček na papír vytvořili krásné stromy a připravili si sladké pohoštění v podobě ovocných muffinů. Říjen byl hlavně ve znamení začátku družinových kroužků. Mozkové závity mohou děti opět trénovat na kroužku deskových her a šikovné ručičky a kreativitu předvedou na kroužku keramiky. Teplé paprsky sluníčka doznívajícího babího léta nás neustále lákaly také ven na školní hřištěi na vycházky do blízkého okolí školy. Cestou jsme pozorovali proměny přírody, poznávali stromy a keře, listy a plody. Sledovali jsme, jak se k zimnímu spánku chystají zahrádky. Zkrátka vychutnávali jsme si atmosféru probíhajícího podzimu plnými doušky. Závěr měsíce se nesl ve znamení oslav Halloweenu. Děti si vydlabaly dýně, vytvořily si z  nich strašidelné lucerničky a společně si pak užily i celodružinové halloweenské dílničky.